KONST / Litografier / Färglitografi 12156408
nr 1215 6408
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 222/290. Motivet: 44x58 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 5 november 2018
kl 18:18:35
800 kr
900 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
2.000 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund